Telefonas: +370 612 37 237
El. paštas: info@orestina.lt

Šildymo sprendimai

----------- Kieto kuro katilai 

 • Projektuojame
 • Prekiaujame
 • Rekomenduojame montuotojus

----------- Dujiniai katilai 

 • Projektuojame
 • Prekiaujame
 • Rekomenduojame montuotojus

----------- Šilumos siurbliai: oras – oras, oras - vanduo

 • Prekiaujame
 • Montuojame

----------- Šilumos siurbliai: žemė – vanduo

 • Prekiaujame
 • Rekomenduojame montuotojus

----------- Saulės kolektoriai

 • Projektuojame
 • Prekiaujame
 • Rekomenduojame montuotojus

----------- Vėdinimas, ventiliacija

 • Prekiaujame
 • Rekomenduojame montuotojus

----------- Šildymo sistemų automatizavimas

 • Projektuojame
 • Prekiaujame
 • Montuojame

------------------------------------------------------------------------------------------

Turite klausimų? 

Rašykite el.p.: info@orestina.lt 

Skambinkite tel. 8 612 37237 (darbo dienomis nuo 8 iki 17 val.)

------------------------------------------------------------------------------------------

Išmanioji katilinė su akumuliacine talpa prilygsta centralizuotam šildymui

Jei šildymo sistemoje yra akumuliacine talpa, šildymas efektyvesnis ir ekonomiškesnis, o išmanus valdymas - tai patogumas ir komfortas. Tokia šildymo sistema iš esmės kainuoja tiek, kiek reikia pradinių investicijų, tačiau jos veikimą galima prilyginti centralizuoto šildymo patogumui. Įrodymus pateikia šildymo sistemų specialistas.

Žinome, kad bet kuris šildymo katilas efektyviausiai veikia dirbdamas visu pajėgumu. Tačiau mūsų klimate visa katilo galia reikalinga labai trumpą laiką, todėl akumuliacinė talpa šilumai kaupti yra optimalus variantas tiek visam katilo efektyvumui išgauti, tiek kūrenimo patogumui. O jeigu katilinės įranga automatizuota, netgi kieto kuro katilas gali tapti visai nedaug priežiūros reikalaujančia šildymo sistema.

„Ar važinėdami automobiliu minimaliu 10 ar 20 km/val greičiu eksploatuosime jį ilgiau, nei važinėdami normaliu greičiu? Greičiausiai ne, nes automobilio sistemos sukonstruotos normaliam vidutiniam greičiui. Panašiai yra ir su šildymo katilais.

Daugiausia smalų kieto kuro malkiniame ar granuliniame katile bei dūmtraukyje kaupiasi tuomet, kai katilas kūrenasi ne visu pajėgumu. Šildymo katilo darbas ne visu pajėgumu tikrai jam ne į naudą, iki galo neišnaudojamas ir kuro kaloringumas. Juolab, kad dienų, kai katilą reikalinga kūrenti visu pajėgumu, dabar būna tikrai nedaug -per žiemą 3-4, daugių daugiausia savaitė. O juk katilo galią pasirenkame atsižvelgdami į žemiausią lauko temperatūrą, antraip rizikuojame sušalti užėjus šalčiams. Tad logika diktuoja, kad racionalu kūrenti rečiau ir intensyviau, o perteklinę šilumą kaupti. Tam ir skirtos akumuliacinės talpos", - apie kieto kuro katilų veikimą populiariai pasakoja UAB „Orestinos montažas" šildymo sistemų specialistas Vytautas Juškevičius.

Jei šildymo sistemoje yra šilumos siurbliai, saulės kolektoriai, sukauptai šilumai laikyti akumuliacinė talpa yra kone būtina, antraip dalis išgautos žemės ar saulės šilumos tiesiog nepanaudojama.

Taigi, kas šildymo sistemoje yra akumuliacinė talpa, arba „bačka", kaip ją vadina aukštaičiai?

Akumuliacinių talpų rūšys

Akumuliacinė talpa - tai tarsi įkraunama baterija, kuri sukaupia perteklinę šilumą ir ją atiduoda, kai reikia. Talpos forma primena statinę, aukštaičiai ją vadina bačka.Šilumą kaupia joje esantis vanduo. Kadangi karštas vanduo, kaip ir šiltas oras, laikosi viršuje, akumuliacinėje talpoje esant kelių lygių prijungimo vietoms, galima kaupti skirtingų temperatūrų vandenį, pavyzdžiui, reikalingą radiatoriniam ir grindų šildymui.

Akumuliacinių talpų yra įvairaus tūrio ir kelių rūšių: jos gali būti pratekančios, nepratekančios, su papildomu šilumokaičiu, su vieta elektriniam tenui įstatyti, su papildomu rezervuaru buitiniam vandeniui pašildyti (vadinamosios kombinuotos, su boileriu), emaliuotos, neemaliuotos ir t. t. Kokią pasirinkti, priklauso nuo šildymo sistemos ypatumų, kur akumuliacinė talpa bus jungiama ir šilumos poreikio. Vienokios talpos reikės perteklinei šilumai kaupti iš dviejų šilumos šaltinių, kitokios - iš vieno.

Gamykloje pagamintos akumuliacinės talpos būna izoliuotos 50 mm storio akmens arba 100 mm storio poliuretano putų sluoksniu ir dengtos dekoratyviniu metaliniu arba dirbtinės odos apvalkalu. Gera talpos izoliacija užtikrina labai mažus šilumos nuostolius į aplinką.

Akumuliacinė talpa SG(K) Kumulo be spiralinio šilumokaičio (kairėje) ir kombinuota su dviem spiraliniais šilumokaičiais (dešinėje), vienas jų - emaliuotoje buitinio vandens šildytuvo vidinėje talpoje. Integruotas vandens šildytuvas taupo vietą katilinėje. Galimas šių talpų tūris - nuo 200 iki 800 litrų.

 Pagrindiniai akumuliacinės talpos privalumai:

 • Kuro katilas kūrenasi optimaliu pajėgumu, todėl pasiekiamas didžiausias katilo naudingo veiksmo koeficientas;
 • Maksimaliai išnaudojamas katilo pakuros dydis, kuras efektyviai sudega, atiduodamas visą koloringumą, trumpėja kūrenimo laikas;
 • Eliminuojamas katilo perkaitimo ir sistemos užvirimo pavojaus;
 • Tolygus šildymo sistemos darbas be didesnių temperatūros svyravimų;
 • Talpa veikia kaip hidraulinis indas, todėl lengvai suderinamas siurblių darbas;
 • Galimybė pasirinkti didesnės galios katilą ir kūrenti rečiau;
 • Saulės kolektorių pašildytas vanduo naudojamas, kai saulės nėra;
 • Talpoje sluoksniuojasi skirtingos temperatūros vanduo, todėl vanduo vėsta ir šyla palaipsniui.

Kaip parenkamas akumuliacinės talpos tūris?

Praktiškai pagal katilo nominalinį galingumą: vienam katilo galios kilovatui skiriama 25-50 litrų talpos tūrio, taip pat priklausomai nuo šildomo ploto, karšto vandens poreikio ir kt.

200 kv. m ploto pastatui reiktų  maždaug 500-1000 litrų talpos akumuliacinės talpos.

Jei sistemoje naudojama akumuliacinė talpa, skaičiuojama, kad kieto kuro katilo galia gali būti 1,3-1,6 karto didesnė už šildymui reikalingą galią. Kaip žinia, reikiamas katilo galingumas nustatomas atsižvelgiant į šalčiausių dienų temperatūras. Dalį kitų šildymo sezono dienų galima naudoti šilumą sukaupiamą akumuliacinėje talpoje.

Katilinės rekunstrukcija įsirengiant akumuliacinę talpą

Ar galima akumuliacinę talpą integruoti į jau veikiančią šildymo sistemą?

„Be jokių problemų, tik reikia išanalizuoti esamos šildymo sistemos parametrus ir parinkti atitinkamą talpą. Šiuolaikinių akumuliacinių talpų skersmuo yra 70-80 cm, tad netgi įgabenti ją pro duris nesudaro problemų", - teigia V. Juškevičius, UAB „Orestinos montažas" komercijos direktorius ir šildymo sistemų specialistas.

Jo nuomone, akumuliacinių talpų naudą pajunta netgi tie, kas tokią įsirengia keisdami kietą kurą į granulinį, taip pat į sistemą įtraukę saulės kolektorius. Tokiu atveju iš esmės sukuriama nuosavas centralizuotas šildymas, kurio priežiūra minimali.

Vytauto pasakojimu, jo paties 400 kv. m šildomo ploto namo katilinėje yra 4-ios akumuliacinės talpos ir kieto kuro katilas, kurį šalčiausiomis dienomis tenka užkurti vieną kartą, šiltesnėmis dienomis - kas antrą dieną. Vasarą veikia viena 1000 litrų akumuliacinė talpa, kurioje yra 200 litrų karšto vandens šildytuvas - boileris. Vandenį vasarą šildo 10 kv.m ploto saulės kolektoriai. Jei kurią dieną saulės nėra, pašildyto karšto vandens 8 asmenų šeimai pakanka 2 dienoms. Kadangi vasarą dienų be saulės nedaug, tad karštas vanduo vasarą nekainuoja, išskyrus siurblių darbo sąnaudas.

Žiemą 400 kv.m plotui apšildyti kartą per dieną įkraunamas malkinis katilas, kuris kūrenasi maždaug 4-ias valanadas. Šilumą akumuliuoja keturios akumuliacinės talpos po 1000 litrų. Specialisto nuomone, netgi sistema su malkiniu katilu reikalauja nedaug laiko ir  priežiūros - katilas užkuriamas ryte ir jo pagamiintos šilumos, sukauptos talpose, pakanka parai. Jo nuomone, toks kūrenimas ir valymas daug patogesnis, nes kuras labai gerai sudega, nesusidaro smalų.

Smalos katile  - tai lėtai degančio ir ne iki galo sudegusio kuro apnašos, kurių sudėtyje esanti rūgštis ilgainiui sugraužia katilo korpusą ir, kaip pastebi „Orestinos montažas" specialistas, kartais žmonės mano, kad suplonėjusios katilo sienelės yra nekokybiškos įrangos požymis. Kad tai netinkamo kūrenimo pasekmė, susivokia nedaugelis.

Turint akumuliacinę talpą katilas dirba visu pajėgumu, kuras visiškai sudega, nesusidaro smalų, kūrenti reikia rečiau, valyti irgi rečiau.

Naujo namo šildymo sistema su akumuliacine talpa - racionali investicija

Kadangi pastaruoju metu atpigo kokybiški šilumos siurbliai, daugelis naujai statomų privačių namų savininkų renkasi šilumos siurblio oras-vanduo ar geoterminio žemė-vanduo siurblio sistemą. UAB „Orestinos montažas" specialisto nuomone, ir šioje sistemoje akumuliacinė talpa labai naudinga, nes šviesiuoju paros metu sukaupiama daugiau šilumos.

Pasirenkantiems tradicinį malkinį kuro katilą ir akumuliacinę talpą, kūrenimas irgi daug patogesnis, nes per dieną užtenka vieną sykį įkrauti malkų, katilas, dirbdamas visu pajėdumu, įkaitina vandenį, kurio šilumos sistemai pakanka visai parai, kuras efektyviau atiduoda visą šilumą, geriau sudega, rečiau reikia valyti katilą, išnešti pelenus.

700 kv.m ploto UAB „Orestina" biuro patalpas šildančiam 40 kW galios malkiniam katilui per dieną užtenka 2 įkrovų malkų visam plotui apšildyti, bet sistemoje yra 3470 litrų akumuliacinė talpa.

O granulinio katilo su sistemoje esančia akumuliacine talpa šildymas, galima sakyti, visiškai centralizuotas, lyginant su tiesioginiu šilumos padavimu efektyvesnis, nes granulės dega intensyviau, akumuliuojant šilumą talpoje katilas kuriasi rečiau, tokiai sistemai reikia labai minimalios priežiūros.

Teisingas įrangos sujungimas - svarbiausia sąlyga

Labai svarbi salyga maksimaliai efektyviam šildymo sistemos su akumuliacine talpa darbui - tinkamas įrangos sujungimas. Viena iš pagrindinių klaidų, kuri daroma atnaujinant arba įrengiant sistemą su akumuliacine talpa, ta, jog neteisingai parenkamas išsiplėtimo indas. Jungiant akumuliacinę talpą, kurios tūris 500, 750 arba 1000 litrų, reikalingas atitinkamo tūrio išsiplėtimo indas. Yra ir daugiau niuansų.

Todėl teisingai sukomplektuoti katilinę gali tik šildymo srities specialistai, nepatikėkite šio darbo santechnikui, kuris giriasi, jog  „aš visą gyvenimą taip jungiau" - tai nereiškia, kad jis visą gyvenimą teisingai jungia.

Ar sistemoje atsiperka saulės kolektoriai karštam vandeniui ruošti?

„Saulės kolektoriai realiai pradeda dirbti kovo mėnesį, nes jiems reikia saulės šilumos. Mano patirtis rodo, kad vasaros dieną, kai saulė šviečia ir šildo visą dieną, 10 kv. m kolektorių per dieną pakaitina toną vandens iki 70 laipsnių C temperatūros. Tiek visiškai užtenka 8 asmenims maždaug dviem- pusantros paros netaupant, nes vanduo iš šulinio, šildymas - saulės", - tvirtina UAB „Orestinos montažas" šildymo sistemų specialistas.

Išmanioji katilinė - kas tai? Įmantrūs žodžiai ar nauda?

UAB „Orestinos montažas" komercijos vadovas sako, kad išmaniojo valdymo esmė ta, jog nereikia galvoti, prisiminti, kokia ir kada nustatyta temperatūra, ar bėgti į katilinę ir sukioti sklendžių.

Ar verta kieto kuro katilo sistemoje montuoti išmanųjį valdymą?

„Jei jums smagu vaikščioti į katilinę kas valandą ar dvi, atidarinėti pakuros dureles ir sekti, ar nereikia pridėti malkų, gal ir neverta.

Bet jei norite tik ryte pakrauti į katilą malkų ir paspausti mygtuką - išmaniojo valdymo sistema, netgi malkiniam katilui, sprendimas, taupantis laiką ir nervus. Įvairūs davikliai, sumontuoti kambariuose, lauke, dūmtraukyje, akumuliacinėje talpoje, kontūruose ir kitur analizuoja duomenis ir reguliuoja šilumos srautą. Absoliučiai viskas numatyta, nereikia nieko galvoti, užtenka kartą nustatyti norimą patalpų temperatūrą. Galima nustatyti skirtingą temperatūrą skirtinguose kambariuose, jei reikia, galima dalį patalpų šildyti minimaliai.

Dar labiau išmanusis valdymas praverčia granulinio katilo sistemoje - prie katilo tereikia prieiti, kai prisipildo pelenų talpa ar reikia nuvalyti degiklį. Jei granulių padavimas vyksta vakuuminiu būdu, tai tokios sistemos aptarnavimui jums užteks keliolika minučių per mėnesį.

Išmaniojoje sistemoje galima reguliuoti oro kiekį degimo procese, todėl iš kuro paimamas maksimalų šiluminės energijos kiekis. Katilinės darbas visiškai automatizuotas, jį sekti ir nustatinėti parametrus galima nuotoliniu būdu, išmaniosios katilinės šeimininkas išlaisvinamas nuo „kūriko" darbo", - protingos arba išmaniosios katilinės privalumus vardija UAB „Orestinos montažas " šildymo sistemų specialistas.

Ką rodo išmaniojo valdymo sistema? Visų pirma visų daviklių duomenis, vandens, į sistemą paduodamo ir grįžtančio temperatūrą, patalpų temperatūrą, gaminamos šilumos kiekį, leidžia reguliuoti procesus nuotoliniu būdu. Antra, įvykus gedimui, galima lengviau atsekti, kur jis - nereikia gaišti laiko paieškoms, galima nusistatyti aliarmo signalą įvykus netikėtam įvykiui, pavyzdžiui, padidėjus temperatūroms ir pan.

Bendrovės „Orestinos montažas" komercijos vadovas sako visus išmaniosios katilinės privalumus patikrinęs praktiškai, savo name.

„Jaučiu, kad išsiugdžiau savotišką tinginio sindromą, nes nereikia vaikščioti, bent jau vasarą, į katilinę, užtenka žvilgtelti į telefono ekraną. Kadangi mano šildymo sistemoje be malkinio katilo dar yra ir dujinis katilas, toje namo dalyje, kur yra grindinis šildymas, labai patogu palaikyti minimalų dujinį šildymą išvykstant iš namų ilgesniam laikui, nes visiškai išjungus grindinį šildymą patalpos vėliau lėtai įšyla. Ir visa tai galima įjungti neinant prie katilo", - savo patirtimi dalijasi įmonės komercijos vadovas.

Šildymo sistemų specialistas V. Juškevičius teigia, kad  bet kurią katilinę galima paversti išmaniąja ir su specialisto pagalba sukurti optimalų individualius poreikius ir piniginę atitinkantį sprendimą, šiuolaikinė kuro katilų automatika ir internetas šildymą paverčia tokiu pat patogiu, koks yra centralizuotas - tik pigesniu.

UAB  „Orestina" jau  20 metų prekiauja šildymo katilais ir šildymo srityje sukaupė didelę patirtį. Dukterinė įmonė - UAB „Orestinos montažas", kurioje dirba 43 darbuotojai - tai projektavimas, statyba, šildymo, vėdinimo, vandentiekio ir kitų inžinerinių sistemų montavimas. Užsakovams labai svarbu, kad įrangą ir paslaugas gauna iš vienų rankų, kurios ir prisiima visą atsakomybę.

„Iš praktikos matau, kad nesusipratimų dažniausiai pasitaiko tik tais atvejais, kai projektuoja vieni, įranga perkama iš antros įmonės, montuoja dar treti. Būna, kad montuotojai pas mus įsigiję šildymo įrangą ir ją pateikę užsakovui sudaro įspūdį, jog jie patys yra „Orestinos" meistrai. Ir, beje, kaip išsiaiškinome, jų darbo kaina kartais viršija mūsų įkainius. Tad manau, kad rengiant tokią svarbią kaip šildymas sistemą, neverta rizikuoti ir tikėti vien žodžiais. Mūsų darbai - geriausias profesionalumo įrodymas", - teigia UAB „Orestinos montažas" komercijos direktorius ir specialistas, kuris mėgsta visas šildymo sistemų  naujoves pirmiausia išbandyti savo namuose.

---------------------------------------------------------------------------------------

Išmanioji katilinė: patogu, paprasta, ekonomiška

Technologijų amžiuje išmanusis telefonas jau nieko nestebina, tačiau nedažnas žino, kas yra išmanioji namų šildymo sistema ir kuo ji skiriasi nuo įprastų katilinių. Paprastai tokia sistema projektuojama su Lietuvoje sparčiai populiarėjančiais kietojo kuro katilais, kurie kūrenami medienos granulėmis. Taigi, kaip įprastą kiekvieno namo šeimininko buitį, šildymo sezono metu, gali palengvinti išmanioji katilinė?

Išmanioji namų šildymo sistema iš deginamo kuro paima maksimalų šiluminės energijos kiekį bei optimaliai jį panaudoja. Tokia sistema yra patogi: į jos veiklą namų šeimininkui reikia kištis minimaliai, nes katilinės darbas automatizuotas, o jį reguliuoti galima nuotoliniu būdu – katilinės šeimininkas išlaisvinamas nuo „kūriko“ darbo.

Rekomenduoja granulinius katilus

Nors galima rinktis įvairius išmaniosios katilinės katilų variantus, specialistai rekomenduoja granulėmis kūrenamo katilo šildymo komplektą. „Pasirinkę granulėmis, o ne malkomis ar akmens anglimi, kūrenamą kietojo kuro katilą sutaupysite daug laiko, nes nereiks ruošti malkų, jų dažnai krauti į pakurą“. Anglimis ar malkomis kūrenamą katilą kuru užkrauti reikia bent du kartus per parą, o granulinį katilą užpilti granulėmis kartą per savaitę ar net rečiau. „Jeigu granuliniam katilui pritaikoma kuro padavimo vakuumu sistema, kuras į katilą paduodamas iš sandėlio, todėl jo užkrovimu užtenka pasirūpinti tik kartą per visą šildymo sezoną“.

Anot specialistų, granuliniai katilai pirmauja ir dėl mažiau pastangų reikalaujančios jų priežiūros. Paprastai kietojo kuro katile susikaupusius pelenus išnešti reikia kas 1–2 dienos, pilnas katilo valymas privalomas 1–2 kartus per savaitę, o granuliniam katilui pelenus išnešti užtenka kartą per savaitę, valomas jis kartą per 2 mėnesius.

Valdoma išmaniuoju telefonu

Išmaniąją katilinę paprasta ne tik prižiūrėti, bet ir valdyti, nes naujausios technologijos leidžia šilumos procesus namuose reguliuoti tiesiog ilsintis ant sofos ar esant bet kur – savo mobiliojo telefono ar planšetės ekrane. Ši funkcija patogi ne tik mėgstantiems poilsį, bet ir dažnai keliaujantiems. Norima kambarių temperatūra palaikoma atsižvelgiant ir įvertinant lauko oro temperatūrą, o naudojant  katilų valdymo bei priežiūros realiu laiku sistemą mobiliajame telefone galima paprastai pasirinkti katilo darbo režimą ir reguliuoti šildymą“.

Ekonomiška, ekologiška, patikima

Aukšto techninio lygmens granuliniai katilai nenusileidžia net dujiniams katilams. Medžio granulės palyginti nebrangus kuras, todėl įsigijus gerą katilą ir tinkamai įrengus šildymo sistemą, šildymo kaina bus nedidelė. Be to, vartotojui nereikia papildomai rūpintis karšto vandens gamyba. Svarbu rinktis katilą, kurio kuro kainos yra stabilios ir nepriklauso nuo daugelio išorinių veiksnių, pavyzdžiui, ekonominės ar politinės situacijos. Dėl kintančios politinės situacijos dujų kainos svyruoja dažniau, jas sunku prognozuoti, todėl vienais metais sutaupius, kitais gali tekti stipriai papurtyti piniginę. Kietojo kuro kainos yra stabilesnės. Medienos granulių panaudojimas šilumos gamybai auga, taip pat sparčiai kuriasi ir jas gaminančios įmonės, todėl didėjanti konkurencija reguliuoja rinkos kainą. Dar viena granulinių katilų populiarumo priežastis – granulių degimo metu į orą išmetama mažiau degimo produktų – suodžių ar anglies dvideginio, todėl šio kuro naudojimas mažina „šiltnamio“ efektą atmosferoje.
Kaip išsirinkti?

Bendrovės „Orestina“, kuri 20 metų prekiaudama šildymo katilais šioje srityje sukaupė didelę patirtį, direktorius Karolis Vileikis sako, kad bet kurią katilinę galima paversti išmaniąja ir su specialisto pagalba sukurti optimalų individualų sprendimą. „Renkantis granulinį katilą reikėtų pasidomėti ne tik jo kaina, bet ir gamintoju, parduodančios įmonės patikimumu ir kompetencijomis, garantiniu ir pogarantiniu aptarnavimu. Be to, dauguma klientų pastaruoju metu renkasi aukštesnio automatizacijos lygmens bei techninių galimybių produktus“, – pataria specialistas K. Vileikis.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Erdvę taupantys sprendimai moderniam vonios kambariui

Jaukūs namai neįsivaizduojami be erdvių ir šviesių patalpų bei modernių technologijų pritaikymo buityje. Dažnai namų įrengimui svarbus kiekvienas kvadratinis centimetras – ypač ten, kur patalpos itin mažos: vonios kambarys ar tualetas. Ilgaamžis, modernus ir taupantis vietą sprendimas namams – potinkinių konstrukcijų santechnikos sistema.

Praktiška ir patogu

Įsirengiant vonios ar tualeto kambarius naujuose namuose ar darant jų remontą, patariama apgalvoti kiekvieną smulkmeną. Paprastai šių patalpų erdvės yra labai nedidelės, o patogumas – vienas esminių reikalavimų. Potinkinių konstrukcijų sistema pritaikyta tiek renovacijai, tiek naujai statybai privačiuose ar viešuose pastatuose. Sistemos privalumai: paprasta, patogi, patikima, patalpos vietą taupanti montavimo technika pakabinamai keraminkai (klozetams, praustuvams, pisuarams, bidė).

Įprasta ir daugeliui žinoma tualeto santechnikos sistema su išoriniu bakeliu užima daug vietos, o ant bakelio susikaupusias bakterijas ir dulkes reikia dažnai valyti. Santechnikos ir šildymo sprendimus teikiančios įmonės UAB „Orestina“ specialistai rekomenduoja Vokietijos gamintojo TECE potinkinių „TECEprofil“ konstrukcijų sistemas. „TECEprofil“ modulio bakelis gali būti labai siauras, vos 8 cm pločio. Šis bakelis tiesiog įmontuojamas į sieną. „Iš gausaus „TECEprofil“ asortimento, paprasta pasirinkti ir pritaikyti modulį net ir palėpėse ar po palangėmis, nes jo įmontavimui užtenka vos 82 сm aukščio sienos“, – pasakoja Lietuvoje esančio TECE koncerno darbuotojas Linas Simanavičius.
 Taip patalpoje sutaupoma vietos, nereikia skirti laiko klozeto bakelio valymui ir priežiūrai, po jais nesikaupia dulkės ir nešvarumai. Vonios ar tualeto kambarius paprasčiau valyti ir dėl pakabinto puodo (praustuvės, klozeto, pisuaro, bidė), nes išvengiama nepatogių su grindimis sujungtų konstrukcijų ir sunkiai prieinamų kampų. „TECEprofil“ modulio bakelis taupo ne tik erdvę, bet ir vandenį. Lengvas ir greitas nuleidžiamo vandens kiekio reguliavimas suteikia galimybę pastatus, kuriuose sumontuoti TECE vandens nuleidimo bakeliai, sertifikuoti BREEAM sertifikatu.

Ieškantiems ilgaamžio sprendimo 

Potinkinių konstrukcijų sistemos remontas ir priežiūra nesudėtinga. Jokiu būdu nereikia griauti ar lupti sienos, detalės pakeičiamos per angą, nuėmus vandens nuleidimo mygtuko plokštelę. Be to, sistema patikima, todėl jai suteikiama 10 metų garantija.
 „Dažnai klientai klausia, o ką daryti, jeigu kas nors suges? Paprastai santechnikai jiems atsako, kad ši sistema negenda. Iš dalies jie yra teisūs, nes mano darbo praktika rodo, kad dėl sistemos remonto darbų klientai kreipiasi po 5-10 metų. Praėjus tiek laiko, nusidėvėjusią detalę pakeičiame į kitą, pagamintą taikant dar naujesnes technologijas, todėl sistemos tarnavimo laikas dar labiau pratęsiamas. Žinoma, yra visokių gamintojų. Pigesnė prekė dažnai būna nekokybiška, todėl dirbame su patikima vokiška produkcija“, – atskleidžia L. Simanavičius.

Šios sistemos privalumus ir kokybę įvertino IKEA ir „Kauno oro uostas“. „TECEprofil“ potinkinės konstrukcijos plačiai naudojamos viešbučiuose bei poilsio namuose: „Centrum“, „Novotel“, „Comfort“, „Harmony Park“ ir kt.

Pritaiko įvairiems dizainams

 Vonios ar tualeto kambario įrengime svarbu ne vien patogumas, bet ir estetinis vaizdas. Potinkinių konstrukcijų sistemos lengvai pritaikomos, bet kuriam šiuo metu populiariam, interjero dizaino stiliui: minimalistiniam, skandinaviškam, retro ar moderniam. Sensoriniai vandens nuleidimo mygtukai, kurių nereikia liesti – vanduo nuleidžiamas pamojavus ranka arba automatiškai. Vandens nuleidimo bakelis ir vamzdžiai paslepiami sienoje, todėl matomas tik nuleidimo mygtukas ir keramikinė dalis. „Vandens nuleidimo mygtukų asortimentas platus: įvairių spalvų stiklo, metalo ar plastiko paviršiai, o norintiems prabangesnio varianto siūlome žalvarinius ar net paauksuotus mygtukus. Keramikinės konstrukcijos: klozetas, praustuvė, pisuaras ar bidė, lengvai pritaikomos prie bet kurio vonios kambario interjero, nes jų dizainas bei asortimentas atnaujinamas ir plečiamas atsižvelgiant į vyraujančias tendencijas.“, – teigia TECE padalinio Lietuvoje darbuotojas.

 Pasak UAB „Orestina“ specialistų, vonios santechnika nuolat tobulinama. Šiuo metu galima įsigyti ir visiškai nauja technologija papildytus sensorinius vandens nuleidimo mygtukus, kurių net nereikia liesti – vanduo nuleidžiamas pamojus ranka arba automatiškai.

--------------------------------------------------------------------------------------------------

Katilinės renovacija: kad žiemą sutiktume be rūpesčių

Roges ruošk vasarą, ratus – žiemą. Ši liaudies išmintis praverstų visiems, kurie savo namo šildymo sistema susirūpino tik tada, kai atšąla orai. Ką daryti, kad rudenį netektų po namus vaikščioti įsisukus į šilčiausią chalatą? 

Pirmiausia, žmonės klaidingai galvoja, kad namo šildymo sistema priežiūros, remonto reikalauja tik tuomet, kai kas nors akivaizdžiai sugenda. Dar klaidingesnis įsitikinimas, kad visus darbus geriausia atlikti vėlyvą rudenį. Profilaktiškai įvertinti visos šildymo sistemos darbą reikėtų kasmet, pasibaigus šaltajam metų laikui. 

Gali būti ir taip, kad jokio „sprogimo“, akivaizdaus gedimo, stabdančio visos sistemos darbą, dar nėra. Bet kai kurie ženklai jau įspėja apie artėjančias problemas. Pavyzdžiui, ženkliai išaugęs sunaudojamo kuro kiekis. Padidėjusios šildymui naudojamo kuro sąnaudos, jei tam neturėjo įtakos ženkliai šaltesni orai, gali reikšti, kad sistemoje kažkas gali būti nebegerai. To pasekmė– neefektyviai naudojamas kuras ir padidėjusios išlaidos šildymui. Ir svarbiausia, kad minėtos problemos būdingos visų tipų – dujinio, kietojo kuro, skystojo kuro ir t. t. – šildymo sistemoms.

Atrodo smulkmena, bet net ir kietojo kuro katile atsiradęs durelių nesandarumas gali reikšti, kad atsiranda papildomas oro srautas, kuris nereikalingas. Rezultatas – išaugusios naudojamo kuro sąnaudos. Deja, retas kuris šeimininkas turi įprotį pasibaigus šildymo sezonui vasarą ar rudenį atlikti profilaktinius šildymo sistemos priežiūros, remonto darbus.

Visiškai nauja ar naujai sena?

Tenka spręsti ir kur kas sudėtingesnius namų šildymo klausimus. Dažniausiai žmonėms tenka atsakyti į klausimą – montuoti visiškai naują, modernią šildymo įrangą ar dar bandyti atnaujinti esamą. Šią dilemą tenka spręsti jau įrengtame gyvenamajame name. Apsisprendimas neretai priklauso nuo namo įrengimo, būklės. Tačiau praktika rodo, kad, jei jau buvo sumontuotas dujinis šildymo katilas, dažniausiai netinkamai veikianti įranga keičiama kitu dujiniu katilu, tik naujesniu, modernesniu, efektyviau dirbančiu. Tas pats ir dėl kietojo kuro katilų, kuriuos galima keisti efektyvesniais, kombinuotais ar kūrenamais granulėmis, taip pat galima pridėti ir akumuliacines talpas. Kiekvienas šildymo sistemos sprendimas yra rebusas su daugybe galimų pabaigų. Deja, nevisuomet laimingų, jei žmonės pervertina namo sandarumą ar finansines galimybes tiek pasirinkdami produktą tiek dėl jam aptarnauti reikalingų kaštų. 

Dažais kvepiančiame name dar daugiau galvosūkių. 

Ne visai teisingas ir dar vienas įsitikinimas, esą kur kas paprasčiau įrengti naujai pastatyto namo šildymo sistemą. Galvosūkių tokiame name gal net ir daugiau. Pirmiausia tenka įvertinti, ar yra galimybė naudoti dujinį katilą, jei ketinama šildytis dujomis. Planuojant jaukią namų šilumą kurti deginant kietąjį kurą, svarbu apsvarstyti, ar bus namuose vietos šiam kurui sandėliuoti. Ne paskutinėje vietoje yra ir namo dydis, išplanavimas. Juk būtent netinkamas namo išplanavimas gali tapti rimta priežastimi, kad nėra kur tinkamai įrengti pačios katilinės. Rengiant name visiškai naują šildymo sistemą, neretai šeimininkams tenka apsispręsti ir dėl inžinerinių subtilybių, pavyzdžiui, viską įrengti naudojant pigius vamzdžius, radiatorius ar iš karto investuoti daugiau ir mėgautis kokybe. Kad ir koks būtų atvejis, sprendimų gali būti daug. Pavyzdžiui, įvertinus visus pliusus ir minusus, galima namus šildyti šilumos siurbliais, kietuoju kuru, dujomis, skystuoju kuru ar net sumontuoti geoterminio šildymo sistemą.

Negalintiems išsirinkti tinkamiausios šildymo įrangos, patariama įvertinti ir tokias „smulkmenas“, kaip sumontuotos įrangos aptarnavimas ir kas ją taisys bei reguliuos esant poreikiui. Namuose susimontavus itin modernią, Lietuvoje dar nepopuliarią šildymo įrangą, jai sugedus gali tekti mėnesių mėnesius laukti, kol tokią įrangą prižiūrintys meistrai ras laiko atvykti, pašalinti problemą. O jei lauke spaudžia šaltukas... Laukimas, matyt, gali itin prailgti.

Populiarumą lemia ne tik kaina.

Lietuvoje vienas populiariausių dujinis šildymas. Norint jį įrengti, reikia mažiau vietos, namuose nėra tiek daug šiukšlių, kaip tarkim, kūrenant kietuoju kuru. Pastaraisiais metais visai priimtina ir dujų kaina. Tik ji, deja, vis dar priklauso nuo politikų sprendimų, sumanymų. O ką rinktis –sprendžia kiekvienas žmogus pats, įvertinęs savo poreikius, galimybes, išklausęs specialistų rekomendacijas. Tendencijos leidžia kalbėti, kad antroje vietoje pagal populiarumą rikiuojasi šilumos siurbliai. Jie yra labai skirtingi. Oras-vanduo ,žemė-vanduo, vanduo-vanduo ir t. t. – pasirinkimas itin platus. Koks siurblys bebūtų, žmonėms jis priimtinas dėl to, kad jo įrengimas reikalauja nedaug vietos, švaru, nereikia dažnai juo rūpintis. Kalbant apie naujos statybos namus, kietasis kuras bent jau pagal pastarųjų metų tendencijas lietuvių mėgstami bene mažiausiai. Nors šildymo kaštai čia – bene mažiausi.

Inovatyvūs sprendimai kietojo kuro mėgėjams.

Jau turintiems kietojo kuro šildymo sistemas, šiuolaikinės technologijos jau leidžia efektyviau išnaudoti kietojo kuro efektyvumą, suteikia vartotojams daugiau komforto. Vis populiaresni granuliniai katilai, o pačios granulės užima ne tiek daug vietos, kiek malkos, anglys ar briketai. Renovuojant sistemas labai populiaru statyti akumuliacines talpas, nes katilas efektyviausiai dirbdamas, atiduoda visą šilumą vandeniui, kuris savo ruožtu, pagal nustatytą temperatūrą, šilumą palengva atiduoda namams. Tai itin efektyvus sprendimas tiems, kurie neturi noro kas kelias  valandas lakstyti į katilinę, kad namai neatvėstų, o komfortas kūrenant kietuoju kuru būtų didžiausias.


Prekė „“ įdėta į Prekių krepšelį.